Wielki sukces Włoszakowickiego Bractwa Kurkowego PDF WYDRUK E-mail
W niedzielę 15 czerwca 2014 r. bractwa kurkowe Okręgu Leszczyńskiego obchodziły uroczystość strzelania o godność Króla Okręgu oraz o godność Młodzieżowego Króla Okręgu. Po tradycyjnym poczęstunki u ustępującego Króla Okręgu brata Andrzeja Samola w Rawiczu uroczystym przemarszem ulicami miasta udaliśmy się na mszę świętą. Ok. godz. 14 rozpoczęły się strzelania. Najpierw strzelali strzelcy z Młodzieżowych Drużyn Strzeleckich. Wśród nich byli strzelcy z Młodzieżowej Drużyny Strzeleckiej przy Włoszakowickim Bractwie Kurkowym prowadzonej przez brata Jerzego Mierzyńskiego. Byli to: Agnieszka Buchert, Klaudia Kamińska, Amadeusz Bartkowiak, Dawid Konieczny, Krystian Błaszyk i Jakub Ciszewski. Po zmaganiach strzeleckich okazało się, że Młodzieżowym Królem Okręgu Leszczyńskiego został Amadeusz Bartkowiak, I Giermkiem Okręgu Leszczyńskiego został Jakub Ciszewski a II Giermkiem Okręgu Leszczyńskiego Krystian Błaszyk - wszyscy z drużyny przy Włoszakowickim Bractwie Kurkowym. Podobna sytuacja zdarzyła się przed dwoma laty.
Następnie rozpoczął się turniej o godność Króla Okręgu Leszczyńskiego KBS RP. Wzięło w nim udział ok. 80 strzelców z Okręgu Leszczyńskiego. Zwyciężył brat Ryszard Bura z Włoszakowickiego Bractwa Kurkowego zostając Królem Okręgu Leszczyńskiego A.D. 2014, a 4 miejsce i tytuł I Giermka Okręgu zdobył brat Ryszard Dudek, również z włoszakowickiego Bractwa.
Za rok bracia z Okręgu Leszczyńskiego Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej Polskiej walczyć będą o tytuł Króla na włoszakowickiej strzelnicy.

            
                         Starszy Włoszakowickiego Bractwa Kurkowego
                                    Ryszard Bura

 

 

1.
1.jpg
2.
2.jpg
3.
3.jpg
4.
4.jpg
5.
5.jpg
6.
6.jpg
7.
7.jpg

 

Fot.: bractwo.rawicza.pl

 
wstecz   dalej »