Bieżące inwestycje gminne - stan na 24.06.14 PDF WYDRUK E-mail
Image
Image
 Dobiega końca przebudowa drugiego odcinka ul. Słowiańskiej we Włoszakowicach (przebudowa pierwszego odcinka dokonała się na jesieni ub. r.). Wykonawcą jest firma Spidbud z Tłok k. Wolsztyna. Zgodnie z planem do końca czerwca wykonana będzie kanalizacja deszczowa, podbudowa betonowa i nawierzchnia z kostki brukowej na odcinku 180 metrów bieżących. Ponadto ułożono tam sieć gazową.

Image
Image
 Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o. we Włoszakowicach od marca prowadzi roboty budowlane związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej w gminie Włoszakowice. W czerwcu prace prowadzone były m.in. na ul. Spokojnej we Włoszakowicach (na zdj.) i Polnej w Grotnikach. W ramach tych prac wykonano także nową pompownię na ul. Podgórnej.

Image   
Zakończyła się budowa chodnika asfaltowego przy  przejściu dla pieszych przez tory w Krzycku Wielkim. Prace wykonał Zarząd Dróg Gminnych we Włoszakowicach w ramach pomocy rzeczowej dla powiatu leszczyńskiego. Dzięki tej inwestycji, a także położeniu pod koniec listopada 2013 r. przez Zakład Linii Kolejowych PKP w porozumieniu z Zarządem Dróg Powiatowych w Lesznie i Zarządem Dróg Gminnych we Włoszakowicach dodatkowych płyt przejazdowych w obrębie przejazdu kolejowego w Krzycku Wielkim, zdecydowanie poprawił się stan bezpieczeństwa w okolicach torowiska w Krzycku Wielkim.

(pb)
 
wstecz   dalej »