Gminne zawody sportowo-pożarnicze 2014 PDF WYDRUK E-mail
W niedzielę 29 czerwca w Boguszynie - pomimo nienajlepszej pogody - po raz kolejny odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze.
Na murawie boguszyńskiego boiska w szranki stanęło 31 sekcji z 11 jednostek OSP z gminy Włoszakowice. Zawodnicy – podzieleni na na cztery grupy: kobiecą, dziewczęcą, męską i chłopięcą – startowali w dwóch rywalizacjach: biegu sztafetowym i ćwiczeniach bojowych.
W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, zmagania uczestników oceniała komisja składająca się z druhów OSP gminy Włoszakowice. Sędzią głównym zawodów był Marian Lipelt - prezes OSP Boguszyn. Zawody rozpoczęły się odegraniem hymnu narodowego, gminnego ("Warszawianka" Karola Kurpińskiego) i strażackiego, a następnie komendant gminny Związku OSP Robert Kasperczak złożył meldunek wójtowi gminy Włoszakowice i zarazem prezesowi Zarządu Oddziały Gminnego ZOSP Stanisławowi Waligórze, który dokonał oficjalnego otwarcia zawodów.
W grupie męskiej: 1. miejsce zajęła OSP Sądzia, 2. miejsce wywalczyła sekcja I z OSP Bukówiec Górny, a 3. miejsce sekcja II z OSP Krzycko Wielkie.
W grupie kobiecej zwyciężyła OSP Bukówiec Górny, 2. miejsce zdobyła OSP Sądzia, a 3. - OSP Krzycko Wielkie.
W grupie dziewczęcej i chłopięcej kolejność przedstawiała się identycznie:  1. miejsce OSP Krzycko Wielkie, 2. miejsce OSP Bukówiec Górny, 3. miejsce OSP Dłużyna.
Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z postanowieniami Regulaminu Zawodów Sportowo-Pożarniczych oraz Regulaminu Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Włoszakowice.
Po zakończeniu zawodów wszystkie sekcje OSP otrzymały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa, a zwycięzcy wrócili do swoich miejscowości z pucharami. Ponadto sekcje młodzieżowe otrzymały nagrody rzeczowe, a drużyny dorosłych – nagrody finansowe na doposażenie sekcji.
Zawody zorganizowane zostały przez Gminę Włoszakowice, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP we Włoszakowicach i OSP w Boguszynie.

(pb)

***

Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP we Włoszakowicach  Stanisław Waligóra i komendant gminny ZOSP Robert Kasperczak serdecznie dziękują członkom OSP Boguszyn, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia tegorocznych zawodów.