Pożegnanie ks. kan. Stefana Stachowiaka PDF WYDRUK E-mail
29 czerwca w uroczystość św. św. Piotra i Pawła posługę proboszczowską w parafii pw. NMP Śnieżnej w Krzycku Małym zakończył ks. kanonik Stefan Stachowiak.
W czasie mszy świętej o godzinie 10.00 długoletniego proboszcza krzyckiej parafii żegnali przedstawiciele parafialnej rady duszpasterskiej i ekonomicznej, wójt gminy Święciechowa Marek Lorych, sołtysi wszystkich trzech wsi wchodzących w skład parafii (Krzycka Małego, Krzycka Wielkiego i Sądzi), delegacje jednostek OSP ze sztandarami, delegacja z Zespołu Szkół w Krzycku Wielkim z dyrektorem Józefem Sajburą, a także liczni wierni krzyckiej parafii. Śpiewał zespół śpiewaczy „Śpiewaj z nami” z Krzycka Wielkiego. W imieniu wójta gminy Włoszakowice podziękowania dla ks. Stachowiaka za zarządzanie parafią i dobrą współpracę z gminą Włoszakowice i jej jednostkami złożył radny gminy i sołtys Sądzi Zenon Poloch.
Ks. Stefan Stachowiak sprawował posługę proboszcza w Krzycku Małym od 1995 r. Obecnie został przeniesiony przez arcybiskupa metropolitę poznańskiego w stan spoczynku. Nowym proboszczem parafii został ustanowiony ks. Artur Rembalski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Wszystkich Świętych w Tarnowie Podgórnym, który uroczyście powitany zostanie przez wiernych w sobotę 5 lipca o godz. 18.00.

(pb)
 
wstecz   dalej »