Spotkanie młodych strzelców przy ognisku PDF WYDRUK E-mail
26.06.2014 Młodzieżowa Drużyna Strzelecka waz z rodzicami uczestniczyła w spotkaniu na strzelnicy Bractwa Kurkowego, kończącym kolejny rok szkolenia strzeleckiego.
Po powitaniu uczestników rozpoczęto rekreacyjne strzelanie dla chętnych, z czego skorzystali prawie wszyscy obecni. Przy kawie i dobrym cieście omówiliśmy osiągnięcia młodych strzelców, a nazbierało się tego w ciągu ostatniego roku szkolnego.
Tegoroczna edycja powiatowych zawodów LOK w Lesznie zakończyła się zdobyciem III miejsca przez drużynę z Włoszakowic w składzie: Mikołaj Gąd, Dawid Konieczny, Krystian Błaszyk i Amadeusz Bartkowiak. Natomiast I miejsce zdobyły reprezentujące Bukówiec Górny: Agnieszka Buchert, Klaudia Kamińska, Sandra Hanusek i Magdalena Sieradzka. Indywidualnie na wyżej wymienionych zawodach wywalczyli: I miejsce ogółem oraz karabinek pneumatyczny - Sandra Hanusek; I miejsce w karabinie sportowym - Klaudia Kamińska; trzy srebrne medale we wszystkich kategoriach zdobył Mikołaj Gąd.
Dwoje członków MDS wzięło udział w zawodach Wojewódzkich Ligi Obrony Kraju w Pleszewie, reprezentując rejon Leszno LOK: Mikołaj Gąd został w swej kategorii wiekowej drugim wicemistrzem województwa wielkopolskiego.
Z kolei Sandra Hanusek wygrała między innymi turnieje strzeleckie w Kościanie i Śmiglu.
Członkowie MDS brali udział także w uroczystościach brackich: m.in. dwudziestoleciu Włoszakowickiego Bractwa Kurkowego oraz Strzelaniu Królewskim Okręgu Leszczyńskiego w Rawiczu, walcząc z sukcesem o tytuł Młodzieżowego Króla Okręgu oraz Giermków. Zaszczytny tytuł ów wywalczył Amadeusz Bartkowiak, drugie miejsce zajął Jakub Ciszewski, a trzecie Krystian Błaszyk. Nieprzypadkowy sukces młodzież potwierdziła strzelając do tarcz brackich na odległości 50 m w pozycji stojącej. Prawie wszystkie strzały sięgnęły celu o średnicy 8 cm, co wzbudziło podziw obserwujących braci kurkowych z całego okręgu.
Dodajmy, że za udział w uroczystościach brackich młodzież otrzymała medale 20-lecia Bractwa Kurkowego we Włoszakowicach.
Na zakończenie spotkania rozpalono ognisko i przy miłej rozmowie obecni raczyli się opiekanymi kiełbaskami.