Triathlon w Boszkowie PDF WYDRUK E-mail

28 czerwca w Boszkowie-Letnisku odbyła się impreza, która przyjęła nazwę  Triathlon Boszkowo. Jej organizatorami była firma Sport Górski - Jerzy Górski z Głogowa, Bank BGŻ Warszawa, a także hotele "Vitalia" i "Sułkowski" w Boszkowie-Letnisku.
Zawody miały charakter zamknięty i były przeznaczone dla pracowników Banku BGŻ. Na starcie stanęło ponad 50 uczestników, rywalizujących w kategorii indywidualnej i sztafetowej. Dystans, który musieli pokonać, składał się z: 250 m do przepłynięcia, 10 km jazdy rowerem i 2 km biegu. Na mecie jako pierwszy zameldował się  Szymon Wąsowicz, który przebył całą trasę w zaledwie 32 minuty i 46 sekund. W wyścigu brały udział również kobiety, z których najlepsza okazała się Beata Działabij z czasem poniżej 40 minut.
Boszkowo i okolice są wyśmienitym miejscem do organizacji tego typu zawodów - podkreśla Jerzy Górski, jeden z organizatorów triathlonu. Nasza firma jest nie tylko organizatorem, ale także uczestnikiem największych wydarzeń triathlonowych w Polsce. Przygotowując imprezę w Boszkowie, od samego początku spotkaliśmy się z dużym zrozumieniem. Dlatego też chcielibyśmy podziękować wójtowi gminy Włoszakowice panu Stanisławowi Waligórze oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, która znakomicie zabezpieczyła teren rywalizacji. Wszystkie te aspekty utwierdzają nas w przekonaniu, że w przyszłości może to być jedno z lepszych miejsc w Polsce do organizacji zawodów triathlonowych. Zostały przeprowadzone już wstępne rozmowy w tej sprawie. Istnieje duża szansa na przeprowadzenie ogólnopolskiej imprezy w przyszłym roku.
Tegoroczną edycję zawodów objął swym patronatem wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra. Pozostaje mieć nadzieje, że na trwałe zagoszczą w kalendarzu gminnych imprez i staną się nową atrakcją regionu.

 

Tekst: A.A.

 

Foto: A. Szymczak

 

1.
IMG_0545.jpg
2.
IMG_0547.jpg
3.
IMG_0548.jpg
4.
IMG_0552.jpg
5.
IMG_0553.jpg

 

 

 

 

 

 
wstecz   dalej »