Seniorów "Pożegnanie lata" PDF WYDRUK E-mail
Pogoda po raz kolejny spłatała figla seniorom z Gminy Włoszakowice, organizującym tradycyjne spotkanie pod nazwą "Pożegnanie lata" . Impreza początkowo miała odbyć się w gminnym Ośrodku Żeglarskim Marina w Boszkowie, lecz z powodu deszczu została przeniesiona na salę widowiskową we Włoszakowicach. Podobna sytuacja zdarzyła się przy witaniu lata, kiedy było trzeba zorganizować biesiadę na sali w Grotnikach.

Mimo niesprzyjających okoliczności i niemal jesiennej aury, seniorzy ze wszystkich miejscowości w gminie licznie przybyli na coroczne spotkanie. Wszystkich zgromadzonych przywitał Stanisław Skorupiński - prezes Stowarzyszenia Koła Gminnego Emerytów Rencistów i Inwalidów we Włoszakowicach, które zorganizowało imprezę. Na sali pojawili się również goście honorowi, w tym: Stanisław Waligóra - wójt Gminy Włoszakowice, Irena Przezbór - przewodnicząca Rady Gminy Włoszakowice oraz Monika Lucerek - dyrektor GOK Włoszakowice. Dalszą część imprezy poprowadził Jan Łabiński - członek zarządu stowarzyszenia.

Tuż po zakończeniu oficjalnej części spotkania na wszystkich przybyłych czekał miły poczęstunek. Po zaspokojeniu potrzeb ciała przyszedł czas na ucztę duchową. W programie artystycznym znalazły się występy dwóch zespołów śpiewaczych: „Srebrny Włos” z Włoszakowic i „Złota Jesień” z Bukówca Górnego. Śpiewaczom energicznie przygrywał na akordeonie Stanisław Michalak.

Następnie na strzelnicy Bractwa Kurkowego każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności strzelania z wiatrówki. Najlepsi zostali nagrodzeni pucharami ufundowanymi przez Ryszarda Burę – starszego bractwa.

Spotkanie zwieńczyła zabawa taneczna, która trwała do godzin wieczornych. O oprawę muzyczną i nagłośnienie zadbał Marian Furman z Dłużyny. W organizacji imprezy pomogli: Gmina Włoszakowice, firma „Hermes”, PPHU JOHN i Spółdzielnia „Wiatrak” z Włoszakowic.                                                              Tekst : A.A., foto: A.A., J. Łabiński
 
wstecz   dalej »