Dożynki w Boguszynie PDF WYDRUK E-mail
W sobotnie popołudnie, 30 sierpnia odbyły się dożynki w Boguszynie. Obchody święta plonów rozpoczęły się o godzinie 16.00 na boisku przy sali wiejskiej.
Uroczystość składała się z dwóch części. Pierwsza, oficjalno-artystyczna została poprzedzona korowodem przez wieś, w którym wzięli udział zaproszeni goście, zaprzęgi konne oraz pojazdy mechaniczne. Po powrocie, wszystkich przybyłych powitał sołtys Boguszyna – Edmund Poprawa, który odczytał list otrzymany od Senator Rzeczypospolitej Polskiej – Andżeliki Możdżanowskiej. Wśród gości honorowych pojawili się Stanisław Waligóra – wójt Gminy Włoszakowice oraz Monika Lucerek – dyrektor GOK Włoszakowice. Starostowie dożynek przekazali na ręce sołtysa wieniec, a na ręce wójta – chleb, który następnie został pokrojony i rozdany przez wójta i sołtysa wszystkim zgromadzonym. Wójt gminy wystąpił także z okolicznościowym przemówieniem.
Na część artystyczną składały się występy dwóch zespołów. Jako pierwszy zaprezentował swe umiejętności Zespół Regionalny im. Anny Markiewicz pod kierownictwem Ireny Michalewicz, który przedstawił obrzęd dożynkowy oraz śpiewy i tańce regionalne. Występ uświetniła kapela dudziarska w składzie: Wojciech Wojciechowski (dudy) i Zbigniew Kasperski (skrzypce). Jako drugi wystąpił Zespół Śpiewaczy „Śpiewaj z nami” z Boguszyna pod przewodnictwem instruktora Mariusza Kowalczyka, który przygrywał na akordeonie.
Druga część imprezy to już uroczystość powierzenia nowego boiska piłkarskiego wraz z trybunami i zapleczem sportowym pod opiekę Klubu Sportowego „Dąb” Boguszyn. Następnie odbył się mecz inauguracyjny, pomiędzy byłymi i obecnymi reprezentantami „Dębu”. Nowa arena sportowa to wielki dar dla najstarszego w naszej gminie klubu piłkarskiego, który w przyszłym roku obchodzi 40-lecie istnienia.
Dożynki zwieńczył poczęstunek dla zaproszonych gości oraz tradycyjna zabawa taneczna. Msza święta dziękczynna za plony odbędzie się w przyszłą niedzielę, 7 września, w kościele parafialnym w Bronikowie.
 
wstecz   dalej »