Torniej piłki ręcznej PDF WYDRUK E-mail
W sobotę, 6 września, na hali sportowo-środowiskowej we Włoszakowicach został rozegrany turniej piłki ręcznej seniorów o puchar wójta gminy Włoszakowice. Zawody rozpoczęły się o godzinie 12 i wzięły w nich udział 3 drużyny: Real-Astromal Leszno, Wolsztyniak Wolsztyn i KPR Ostrowia Ostrów.
Uroczystego otwarcia turnieju dokonał wójt gminy Włoszakowice Stanisław Waligóra. W pierwszym pojedynku zmierzyli się ze sobą: Real-Astromal Leszno i Wolsztyniak Wolsztyn. Zespół z Leszna kontrolował spotkanie od samego początku i pewnie „dowiózł” przewagę do końca, wygrywając z drużyną z Wolsztyna 31:26. Drugi mecz to już zacięty pojedynek pomiędzy Wolsztyniakiem Wolsztyn i KPR Ostrowią Ostrów, zakończony wynikiem 34:32. W ostatnim meczu Real-Astromal pewnie pokonał Ostrowię Ostrów 30:25, tym samym zapewniając sobie zwycięstwo w całym turnieju. Ostatnie miejsce zajęła drużyna z Ostrowa, która nie wygrała żadnego meczu.
Po zakończeniu rozgrywek przyszedł czas na oficjalne podsumowanie i zakończenie turnieju. Kapitanowie poszczególnych zespołów odebrali z rąk wójta ufundowane przez niego puchary i pamiątkowe dyplomy. Największe trofeum przypadło oczywiście Realowi-Astromal Leszno.
Na hali oprócz piłkarzy licznie pojawili się również kibice, którzy z ciekawością obserwowali zmagania zawodników. Mimo iż turniej był tylko „przetarciem” dla uczestniczących w nim drużyn przed ruszającą niedługo ligą, to emocji było co niemiara.
Impreza nie odbyłaby się bez  pomocy Gminnego Zakładu Komunalnego, który udostępnił halę. W zamian za wspieranie wielkopolskiej piłki ręcznej wójt Stanisław Waligóra i Rafał Jagodzik - prezes GZK - otrzymali honorowe medale Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej.
 
wstecz   dalej »