V Ogólnopolski Rajd Kolarski w Krainie Lasów i Jezior PDF WYDRUK E-mail

Tym razem w zlotowej bazie na Ośrodku „Karczemka” zjawiło się 61 turystów m.in. z Krakowa, Bielska Białej, Suchedniowa, Warszawy, Opola, Gorzowa, Szprotawy, Zielonej Góry oraz z całej Wielkopolski. Rajd trwał przez 4 dni i rozpoczął się w czwartkowy wieczór 28 sierpnia powitaniem i przedstawieniem programu rajdu przez jego komandora Kazimierza Jankowiaka. W ciągu kolejnych trzech dni uczestnicy – czasami w słońcu, czasami w deszczu - zwiedzali m.in. drewniany kościół pw. św. Franciszka z Asyżu w Bronikowie, ruiny wczesnogotyckiego kościoła św. Marcina w Gryżynie, szlak cysterski (Przemęt - Obra – Kaszczor), sanktuarium maryjne w Wieleniu, Jezioro Maszynek i Kopiec Wilsona usypany przez Bartka z Piekła, a także pływali żaglówką po Jeziorze Dominickim.
W czasie rajdu w miejscowości Jezierzyce (pow. Kościan) dzięki uprzejmości sołtysa wsi Tomasza Witowskiego spotkaliśmy się z burmistrzem Miasta i Gminy Śmigiel Wiktorem Snelą. W sobotni wieczór natomiast przeprowadzono liczne konkursu zręcznościowe i konkurs krajoznawczy, a ponadto nagrodzono przybyłych z najdalszych miejscowości oraz pierwszą zgłoszoną na rajd osobę. Nie trzeba dodawać, że tego wieczoru ognisko rajdowe płonęło wyjątkowo długo.
„Łaziki” dziękują wszystkim, którzy wspomogli organizatorów rajdu, a w szczególności Nadleśnictwu Włoszakowice za ufundowanie nagród i drewna na ognisko, Gminie Włoszakowice za ufundowanie upominków rajdowych oraz rejsu po Jeziorze Dominickim, Wielkopolskiej Lokalnej Grupie Działania „Kraina Lasów i Jezior” za ufundowanie nagród oraz PPHU John Grotniki za sponsorowanie kiełbasek na ognisko.
Współorganizatorami rajdu byli: Oddział PTTK w Kościanie, OKFiR w Śmiglu oraz GOK Włoszakowice.

 

K. Jankowiak

 
dalej »